Головна » Поліція » 38 учасників криворізького наркосиндикату “Двадцятівські” постануть перед судом

38 учасників криворізького наркосиндикату “Двадцятівські” постануть перед судом

38 учасників криворізького наркосиндикату Двадцятівські постануть перед судом

До суду скеровано обвинувальний акт щодо тридцяти восьми осіб, які входили до складу злочинної організації, що серед криміногенного елементу має негласну назву “Двадцятівські”.

Джерело: Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції, Офіс генпрокурора

Деталі: Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, незаконне виготовлення, зберігання, перевезення з метою збуту та збут наркотичних засобів, незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення наркотичних засобів без мети збуту, незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами.

Реклама:

Діяльність наркокартелю було знешкоджено в лютому 2023 року.

Організували наркобізнес на території Кривого Рогу троє місцевих мешканців зі звʼязками у кримінальному середовищі. До складу наркокартелю входило шість підконтрольних організованих злочинних груп, учасники яких повинні були мати відмінну фізичну підготовку. Крім того, при відборі “персоналу” до банди, організатори надавали перевагу особам, повʼязаним із незаконним обігом наркотиків.

Характерною особливістю угруповання було збереження автономії для кожної окремої ланки: представники відокремлених груп майже не контактували між собою і зверталися одне до одного в розмовах, вживаючи виключно слово “друг”. Така специфіка значно ускладнювала процес документування, адже після затримання окремих збувачів, правоохоронці не могли отримати інформацію про діяльність всього угруповання, пояснюють поліцейські.

Виробництво метамфетаміну здійснювалося на території орендованих гаражних приміщень та в одній із місцевих квартир. Мережа організованих нарколабораторій дозволяла зловмисникам виготовляти до 40 кг психотропів щомісяця.

Цікавою особливістю криворізького угруповання було те, що розповсюджували метамфетамін у пластикових коктейльних трубочках, зрізи яких запаювали термоклеєм різних кольорів, в залежності від району розповсюдження “товару”. Якщо так званий “барига” реалізовував психотропи не на “власній” території, його жорстоко карали інші учасники банди.

фото ОГП

Також у злочинній організації функціонувала чітка ієрархія: у лабораторіях працювали так звані хіміки, фінансисти контролювали грошові надходження, а приміщення нарколабораторій надійно охоронялися. Для безперебійної торгівлі зловмисники продумали логістику і облаштування пунктів зберігання — через розгалужену “кур’єрську” мережу реалізовували продукцію великими та роздрібними партіями шляхом закладок і методом з рук в руки.

Поліція стверджує, що прибуток криворізького наркокартелю від злочинної діяльності становив понад мільйон доларів щомісяця.

27 лютого 2023 року на території кількох регіонів країни правоохоронці провели спецоперацію з ліквідації діяльності наркоугруповання. У результаті масштабної оперативної розробки затримали організаторів та учасників злочинної організації, провели понад 200 одночасних обшуків, у результаті яких вилучили майна та наркотичних речовин на 170 мільйонів гривень.

Всі 38 обвинувачених наразі перебувають під вартою.

Фігурантам може загрожувати до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.