Головна » Економіка » У Конгресі США пропонують конфіскувати активи Центробанку РФ на користь України

У Конгресі США пропонують конфіскувати активи Центробанку РФ на користь України

Двопартійна група сенаторів США 15 червня внесла проєкт Акту про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців (REPO), який суттво розширює можливості конфіскації активів РФ та їхнє передання на користь України.

Про це оголосив комітет Сенату США у закордонних справах, члени якого підготували ініціативу, передає Європейська правда.

Законопроєкт передбачає надання додаткової допомоги Україні за рахунок активів, конфіскованих у Центрального банку РФ, та інших російських суверенних активів.

У разі ухвалення документ, серед іншого, надасть президенту повноваження конфісковувати суверенні активи РФ, які були заморожені в США, й передавати їх для допомоги у відновленні України.

Крім того, підсанкційні російські компанії не зможуть отримувати прибутки з активів, “доки Росія не виведе свої війська з України і не погодиться надати компенсацію за шкоду, заподіяну неспровокованою війною”.

Також REPO передбачає посилення координації США й союзників для аналогічної конфіскації суверенних активів РФ в інших країнах та “гарантує, що Путін, а не американські платники податків, заплатить за збитки, завдані неспровокованим вторгненням Росії в Україну”.

Аналогічну ініціативу подали й представники Демократичної та Республіканської партій у Палаті представників США.

Як повідомлялося, за рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну Міністерство юстиції США конфіскувало яхти, нерухомості та інших активів людей, які підтримують російський уряд і ухилилися від санкцій США, на понад $500 млн.