Головна » Економіка » Нацбанк пом’якшив валютні обмеження: що змінилось

Нацбанк пом’якшив валютні обмеження: що змінилось

НБУ вирішив надати можливість переказувати за кордон гроші для погашення окремих категорій зовнішніх кредитів та позик

Про це повідомила пресслужба регулятора.

Так, з 16 червня 2023 року резиденти-позичальники отримають дозвіл переказувати за кордон кошти, щоб мати змогу виконати зобов’язання за зовнішніми кредитами та позиками, які:

  • забезпечені гарантією чи порукою міжнародної фінансової організації;
  • надані за участю іноземного експортно-кредитного агентства чи іноземну держави через уповноважену нею установу або через іноземну юрособу, серед акціонерів якої є держава чи іноземний держбанк.

«Національний банк також визначив, що резиденти матимуть змогу здійснювати такі операції згідно з термінами повернення коштів та сплати процентів, передбаченими умовами кредитного договору. Цей запобіжний захід дасть змогу нівелювати непродуктивний відплив капіталу, захистити міжнародні резерви та стійкість валютного ринку», — йдеться в повідомленні НБУ.

У Нацбанку очікують, що такі зміни сприятимуть надходженню нових кредитних коштів в Україну, обсяг яких значно перевищить їх відплив у наслідок повернення та обслуговування існуючих позик. Ба більше, це рішення сприятиме розширенню можливостей міжнародних партнерів спрямувати фінансування на відновлення української економіки.

«Відповідні рішення про пом’якшення валютних обмежень НБУ ухвалив з огляду на стійку ситуацію на валютному ринку, достатньо високий обсяг міжнародних резервів та поліпшення ситуації зі строковістю коштів у банківській системі. Національний банк веде активний діалог із урядом України та закордонними партнерами, зокрема з МВФ, щодо подальшого пом’якшення валютних обмежень», — наголосили в пресслужбі.

Нагадаємо, що Нацбанк України недоотримав близько 9 млрд грн через те, що ОВДП «Сбєрбанку» були арештовані та залишились на рахунках в ICU. Детальніше читайте в матеріалі.