Головна » Війна » Зеленський каже, що українські війська можуть захищати держави НАТО, але за одної умови

Зеленський каже, що українські війська можуть захищати держави НАТО, але за одної умови

Зеленський каже, що українські війська можуть захищати держави НАТО, але за одної умови

Президент Володимир Зеленський допустив, що українські військові зможуть брати участь у захисті інших держав-членів НАТО, але тільки після членства України в Альянсі.

Джерело: “Європейська правда” з посиланням на заяву президента на пресконференції за підсумками Вільнюського саміту НАТО 12 липня  

Пряма мова Зеленського: “Якраз партнери розуміють, що в нас потужна армія, і коли ми будемо в НАТО, то наші військові, які зрозуміло, з військовим досвідом – ось вони, впевнений я, можуть бути запрошені в межах чинного законодавства забезпечувати безпеку на територіях інших натівських держав”.

Деталі: На запитання щодо можливого розміщення військ НАТО в Україні, про що спекулювали перед Вільнюським самітом, Зеленський відповів, що цьому не зацікавлені ані Альянс, ані Україна, поки вона не має членства.

Реклама:

“Я вважаю, що в цьому випадку наших збройних сил достатньо. Питання – в конкретній зброї натівського зразка”, – підсумував президент України.

Передісторія:

  • У червні колишній генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Андерс Фог Расмуссен допустив, що в межах дискусії про майбутні гарантії безпеки для України окремі члени НАТО можуть погодитись на введення на українську територію своїх військ.
  • Але міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що країни НАТО не вводитимуть війська на територію України, поки не завершиться російсько-українська війна.