Головна » Поліція » Голова Нацполіції про мобілізацію правоохоронців: Вже максимально задіяні

Голова Нацполіції про мобілізацію правоохоронців: Вже максимально задіяні

Голова Нацполіції про мобілізацію правоохоронців: Вже максимально задіяні

Голова Нацполіції Іван Вигівський заявив, що поліцейські дбають про безпеку всередині країни і вже максимально задіяні у складі Сил безпеки і оборони, коментуючи пропозицію мобілізувати 100 тисяч правоохоронців.

Джерело: Вигівський в інтерв’ю Українським новинам

Пряма мова: “Деякі громадяни, державні службовці, посадовці кажуть, в Національній поліції є 250 тис. поліцейських, і пропонують 100 тис. відправити на фронт.

Реклама:

Дивно, коли про це заявляють не “диванні експерти”, а люди, які працюють в державній системі і не знають елементарних цифр, хоча можна звернутися до нас, і ми надамо штатну чисельність Національної поліції”

Деталі: Вигівський повідомив, що в штаті є 120 тис. поліцейських. При тому, що гранична штатна чисельність була затверджена Кабміном.

Пряма мова: “Фактично у нас на сьогодні близько 100 тис. діючих поліцейських, тобто тих, хто в погонах. З них 20 тис. жінок, 80 тисяч чоловіків. Кожного дня з них заступає на службу близько 20 тис. в наряд. Це одна зміна. Також близько 15 тис. слідчих і дізнавачів, 20 тис. оперативників і тисячі людей, які воюють на фронті, зокрема, підрозділ “Лють”. 

Тому, стосовно пропозиції мобілізувати 100 тис. поліцейських можу сказати, що ми вже максимально задіяні у складі Сил безпеки і оборони, а також дбаємо і про внутрішній фронт та безпеку всередині країни.

…Стосовно тих, хто міг і хотів піти на фронт, – з першого дня війни ми відпускали всіх. Ті, хто хотів піти в ЗСУ, вони зробили це. У нас система побудована так, що ми не можемо переводити людей в ЗСУ. Наприклад, СБУ може, тому що вони є військовослужбовці. У нас же спеціальні звання, і ми не можемо переводити. У нас тільки один алгоритм – це звільнення. Хто хотів воювати також мав можливість долучитися до бригади “Лють””.

Більше деталей: Він наголосив, що поліцейські з офіцерським званням, які, наприклад, переходять в ЗСУ – ідуть туди рядовими, якщо вони не служили в армії або не навчались на військовій кафедрі. За тими поліцейськими, хто служить в “Люті”, зберігається звання та місце, з якого він пішов воювати.

Вигівський наголосив, що Національна поліція “і воює, і захищає внутрішній фронт”.