Головна » Економіка » Блокування зернової угоди може обвалити курс гривні – НБУ

Блокування зернової угоди може обвалити курс гривні – НБУ

У НБУ зазначають, що зерновий коридор працює з перебоями

Якщо роботу “зернової угоди” припинять, то це негативно вплине на український експорт і як наслідок – на курс гривні. Таку оцінку дав Національний банк України. Інформацію про це на сайті регулятора опублікували 26 червня.

У НБУ зазначають, що зерновий коридор працює з перебоями. Також там нагадали, що росія постійно шантажує світ припиненням його функціонування.

“Реалізація сценарію з припиненням роботи “зернового коридору” матиме негативні наслідки для українського експорту з відповідним зниженням валютних надходжень у країну й можливим посиленням тиску на курс гривні. Ускладнити ситуацію можуть обмеження поставок українського продовольства окремими європейськими країнами”, – наголосили у пресслужбі регулятора.

У регуляторі нагадують про підвищені проінфляційні ризики, зокрема, з огляду на безпекову ситуацію і російські теракти проти об’єктів критичної інфраструктури. Так, руйнування Каховської ГЕС, за оцінками НБУ, матиме додатковий внесок у річну інфляцію на рівні 0,3 відсоткового пункту через ускладнення роботи низки підприємств і часткову втрату врожаю овочів.

Про розблокування “зернової угоди”

17 травня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив про розблокування “зернової угоди”. Вона продовжить свою дію до 18 липня.

“Світ продовжить отримувати українську продукцію завдяки зусиллям наших партнерів по угоді — Туреччині та ООН. Ми вдячні партнерам за непохитну та цілеспрямовану позицію в тому, що угода має працювати надалі та на умовах, які підписали всі сторони. Зазначу, що зернова ініціатива була і є діючою, оскільки пролонгована в березні строком на 120 днів, до 18 липня. На потреби світу вже відправлено 30,4 мільйона тонн агропродукції”, – акцентував Кубраков.

З середини квітня росія безпідставно почала обмежувати роботу ініціативи, а з травня фактично заблокувала її відмовившись від реєстрації нового флоту та проведення інспекцій флоту. Він привітав продовження роботи “зернової угоди”, але наголосив, що вона має працювати ефективно. Для цього потрібно усунути проблеми, які створює росія шляхом саботажу інспекцій та реєстрації нового флоту.

“Сподіваємося, що наші партнери докладуть всі зусилля аби “зернова угода” почала повноцінно працювати на продовольчу безпеку світу, а росія врешті припинить використовувати їжу як зброю та для шантажу, – додав Кубраков.

Раніше ми писали, навіщо росія блокує порт “Південний”. Крім того, Україна має “план Б” на випадок виходу росії із “зернової угоди”.

©thefirstnewsstory.com